PE-examen Adviseur Hypothecair krediet

U kunt de adviesbevoegdheid van uw beroepskwalificatie Adviseur Hypothecair krediet met het PE-examen Adviseur Hypothecair krediet onderhouden.

De PE-examens zijn opgebouwd uit de ontwikkelingen binnen de modules van de beroepskwalificatie. Dit betekent dat u met het behalen van het PE-examen Adviseur Hypothecair krediet ook aan de PE-verplichting voor Adviseur Vermogen heeft voldaan.

Als Adviseur Hypothecair krediet mag u ook adviseren over consumptieve kredieten. Als u uw PE-examen Adviseur Hypothecair krediet haalt, onderhoudt u alleen de adviesbevoegdheid van de beroepskwalificatie Adviseur Hypothecair krediet. U mag wel blijven adviseren over consumptieve kredieten.

Kenmerken geldig vanaf 1 april 2025

Het PE-examen Adviseur Hypothecair krediet bestaat uit vragen die betrekking hebben op relevante ontwikkelingen.

  • De ontwikkelingen hebben uiterlijk drie jaar geleden plaatsgevonden.
  • De ontwikkelingen zijn afkomstig uit de modules Basis, Vermogen en Hypothecair krediet.

De examenvragen zijn gebaseerd op:

  •  Kennis en Begrip (KB-vragen);
  •  Vaardigheden en Competenties (VC-vragen).
  • Tijdsduur: 60 minuten
  • Aantal punten: 31
  • Zak/slaaggrens: 68% van het aantal punten
  • Aantal vragen: 23
  • KB vragen: 15 (15 punten)
  • PG vragen: -
  • VC vragen: 8 (16 punten)